Dobry sen receptą na zdrowie

randki ostrowek woj lodzkie

Sen, jego jakość, ma niebagatelne znaczenie dla całego organizmu, naszej psychiki i zdrowia. Podczas snu nasz mózg regeneruje drobne uszkodzenia, zapamiętuje i porządkuje nowe informacje, a nawet potrafi rozwiązywać problemy, z którymi nie radzimy sobie na jawie.

Czy dobry materac do spania wpływa na kondycję i jakość snu, a tym samym na nasze zdrowie? Wbrew pozorom jego dobór, będzie miał bardzo duże znaczenie i warto bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Materace do łóżek dla całej rodziny

W bogatej ofercie sklepów znajdziemy odpowiednie materace do spania dla każdego, bez względu na wiek, wagę czy tez inne, indywidualne czynniki.

W zależności od upodobań i predyspozycji zdrowotnych czy tez innych możemy wybierać materace:

  • termoelastyczne – najbardziej wygodne materace na rynku,
  • wysokoelastyczne – bardzo wygodne i super przewiewne,
  • lateksowe – sprężyste o najwyższych wł. antybakteryjnych,
  • kokosowe – twarde o wysokich wł. antyalergicznych,
  • kieszeniowe – najlepsza baza podparcia kręgosłupa,
  • piankowe – dla osób o niższej i średniej wadze.

Czy każdy materac będzie odpowiedni dla każdego?

Z całą pewnością nie. Materace piankowe bez sprężyn polecane są głównie dla dzieci oraz dla osób o średniej wadze (przy wyższej wadze, każdy materac piankowy może szybciej ulegać zużyciu). Ale już materace lateksowe na bazie sprężyn kieszeniowych gwarantują nie tylko wysoką sprężystość, ale również odpowiednią elastyczność punktową, co zapewnia odpowiednie podparcie całego ciała. Materace kokosowe będą polecane osobom o wyższej wadze, powyżej 80 kg oraz takim, które częściej śpią na plecach i na brzuchu. Są to materace twardsze i posiadają one silne właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne. Materace termoelastycznei wysokoelastyczne są obecnie najbardziej komfortowymi materacami, zapewniającymi optymalną wygodę. W połączeniu z materacami kieszeniowymi będą najbardziej pożądanym materacem do spania, zapewniającym właściwości rehabilitacyjne, a nawet ortopedyczne.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Alvare.pl specjalizującą się w produkcji materacy i artykułów sypialnianych.

 


Komentarze

komentarzy