Smog – jak chronić swoje zdrowie?

data urodzenia 29 06 1966 piotr randki marek

W jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas, gdy w powietrzu pojawia się wysokie stężenie szkodliwych substancji? Jak chronić się przed smogiem? Czy istnieją skuteczne rozwiązania? Sprawdź kilka istotnych informacji na ten temat.

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, które pojawia się w postaci mgły, szczególnie w większych miastach. Powstaje z zanieczyszczeń, które znajdują się w otoczeniu. Szkodliwe substancje trafiające do atmosfery pochodzą w głównej mierze z wydzielanych spalin samochodowych oraz efektów spalania niskiej jakości węgla lub różnego rodzaju odpadków. Największe stężenie smogu w Polsce występuje przede wszystkim podczas sezonu grzewczego.

Niestety zjawisko smogu negatywnie wpływa na nasze zdrowie oraz środowisko naturalne. Szkodliwe substancje krążące w otoczeniu mogą powodować powstawanie poważnych schorzeń oraz chorób. Smog atakuje w głównej mierze układ oddechowy, krwionośny oraz nerwowy. To szczególnie niebezpieczne dla dzieci, u których nie wykształciła się w pełni bariera ochronna oraz dla osób starszych, których organizm stał się już nieco słabszy. Warto zatem pomyśleć o rozwiązaniach, które przynajmniej w pewnym stopniu zapewnią ochronę przed wdychaniem zanieczyszczonego powietrza.

Jak chronić się przed smogiem?

Największe stężenie smogu pojawia się w dużych miastach, gdzie do atmosfery trafia ogromna ilość zanieczyszczeń. Są to m.in. spaliny samochodowe oraz efekty pracy kotłów czy pieców grzewczych. Zimą ilość niebezpiecznych substancji w powietrzu wzrasta. Warto zatem poznać kilka metod, które pomogą chronić zdrowie nasze i naszych bliskich.

Najważniejsze, aby regularnie sprawdzać stan powietrza, szczególnie jeśli mamy zamiar przebywać na zewnątrz. Możemy odwiedzić strony internetowe lub pobrać aplikację, na której wyświetlone będą poszczególne parametry. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć jakie stężenie smogu panuje w danym momencie. Pamiętajmy, że jakość powietrza może ulegać zmianie w ciągu dnia. W godzinach szczytu ilość szkodliwych substancji unoszących się nad miastem może być znacznie większa niż na przykład wieczorem.

Kolejnym rozwiązaniem jest zakup maseczki antysmogowej. Posiadają one specjalne filtry, które zapobiegają wdychaniu toksycznych pyłów do organizmu. Niektóre modele posiadają stuprocentową skuteczność. To dobra inwestycja dla osób, które sporo czasu przebywają na świeżym powietrzu.

Możesz ograniczyć korzystanie z samochodu. Każde kolejne auto na ulicach sprawia, że do atmosfery trafiają kolejne zanieczyszczenia. Spaliny samochodowe stanowią poważne zagrożenie, ze względu na swoje właściwości. Dlatego jeśli masz taką możliwość zrezygnuj z jeżdżenia do pracy samochodem. Jeśli nie – zadbaj o częstą wymianę filtra kabinowego.

Skutecznym i pomocnym rozwiązaniem może okazać się również profesjonalny oczyszczacz powietrza. Dzięki tej technologii będziecie mogli pozbyć się zanieczyszczonego powietrza z domu lub miejsca pracy. Sprzęt wyposażony jest w specjalne filtry, które gwarantują ogromną skuteczność w pozbywaniu się szkodliwych substancji z wnętrza.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy ze stroną wloskie sex randki – zjadaczem smogu.

 


Komentarze

komentarzy