Jakie zioła pomagają w walce z nadciśnieniem ?

glutenologia.pl - Zioła na nadciśnienie

Oprócz dostępnych w aptece leków na nadciśnienie tętnicze, można również w leczeniu stosować naturalne sposoby. Jest wiele ziół, które pomagają w walce z uciążliwą chorobą.

Jemioła

Jemioła jest roślina, która obniża ciśnienie krwi. Oprócz tego działa także przeciwkrwawnicowo i rozkurczająco. Ponadto wzmacnia również działanie gruczołów wydzielania wewnętrznego, a także usprawnia krążenie krwi, reguluje przemianę materii i wspiera pracę trzustki. Napar powinien byś stosowany przez pół roku, trzy razy dziennie przed posiłkami. Następne należy zrobić półroczną przerwę, aby wrócić do terapii.

Głóg dwuszyjkowy

Kolejnym naturalnym lekiem jest głóg dwuszyjkowy. Poza obniżaniem ciśnienia tętniczego wpływa również pozytywnie na układ krwionośny człowieka. Tym samym znajduje zastosowanie w leczeniu miażdżycy, dusznicy bolesnej, niewydolności wieńcowe i osłabienia mięśnia sercowego. Warto pamiętać o tym, że takie zioła działają bardzo wolno i konieczne jest ich regularne stosowanie, aby zauważyć ostatecznie efekty.

Lawenda

Zioła na nadciśnienie obejmują również lawendę. Sposób ten jest mniej znany i ma zastosowanie do gwałtownych ataków nadciśnienia. W momencie, kiedy nastąpi gwałtowny jego wzrost, to poza specjalistycznymi lekami, warto nasączyć szmatkę olejkiem z lawendy i wdychanie takiego zapachu.

Krawnik pospolity

Inną często stosowaną rośliną w leczeniu nadciśnienia tętniczego jest krawnik pospolity. Obniża on ciśnienie krwi, tym samym wspomagając leki na nadciśnienie tętnicze. Ponadto roślina ma to do siebie, że może być stosowana z różnymi lekami, nie powodując żadnych skutków ubocznych.

Ruta

Ruta zawiera alkaloidy chinolinowe, furochinolinowe i akrydynowe, olejek eteryczny oraz furanokumaryny. Dzięki nim działa uspokajająco i rozkurczowo na mięśniówkę naczyń, tym samym pobudza krążenie obwodowe i obniżają ciśnienie krwi. Mimo swoich licznych właściwości leczniczych, z ziołem tym należy uważać. Ruta jest także trująca. Posiada ona silne działanie fototoksyczne i nieostrożne obchodzenie się z nią może wpłynąć na wystąpienie uczulenia, a w trudniejszych przypadkach nawet mocnego poparzenia wewnętrznego. Dlatego też stosowanie takich ziół powinno być skonsultowane z lekarzem, który zatwierdzi przyjmowane dawki.

Kora kruszyny

Z najmniej znanych sposobów leczenia nadciśnienia tętniczego jest regularne przyjmowanie kory kruszyny. Roślina ta wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego układu krwionośnego człowieka. Obniża ona ciśnienie tętnicze i wpływa uspokajająco na organizm. Powinna być przyjmowana w formie naparu i wtedy również jest najbardziej skuteczna. Można ją przyjmować w formie tabletek, jednak ich skuteczność jest nieco mniejsza.

Podsumowując można powiedzieć, że jest bardzo wiele naturalnych sposobów leczenia nadciśnienia tętniczego. Są one bardzo korzystne dla organizmu, ponieważ działają bezinwazyjnie. Zioła na nadciśnienie można stosować z większością leków i nie wywołują one żadnych skutków ubocznych. Dlatego też powinny być regularnie stosowane przez osoby cierpiące na tą chorobę.

Artykuł powstał we współpracy z izielnik.pl

 


Komentarze

komentarzy