Domowe sposoby walki z pomarańczową skórką

glutenologia.pl - Domowe sposoby walki z pomarańczową skórką

Choć niektórzy twierdzą, że jest on częścią kobiecości, większość kobiet nie ma dla niego żadnych ciepłych uczuć. Pojawia się coraz więcej mniej lub bardziej skutecznych sposobów na skuteczne pozbycie się cellulitu.

Profesjonalista czy domowe metody?

Mało która pani zauważając nieestetyczne dołeczki na pośladkach zastanawia się co na to powiedziałby dermatolog. To głównie problem estetyczny. Dlatego warto najpierw wypróbować domowe metody. Lecz czy są one skuteczne, a może lepiej spróbować porad specjalisty? Okazuje się, że skuteczność metod zależy to od wielu czynników. Na pewno znaczenie ma stadium rozwinięcia pomarańczowej skórki. Jeśli jest ono bardzo zaawansowane, to nawet profesjonalne metody nie będą w stanie w całości go usunąć, choć z pewnością poprawią wygląd skóry. Jeśli natomiast cellulit jest niewielki, to istnieje duża szansa, że domowe metody będą bardzo skuteczne.

Mechaniczne domowe sposoby pozbycia się skórki pomarańczowej

Kobiety chcące pozbyć się cellulitu wybierają metody domowe z jednego ważnego powodu – nie chcą by kuracja kosztowała je krocie. Na szczęście istnieją domowe sposoby na ujędrnienie i poprawienie wyglądu skóry nie tylko niskim kosztem, lecz nawet nie ponosząc żadnych kosztów. Należą do nich:

*ćwiczenia fizyczne. To, że ruch jest dobry dla każdego nikogo nie trzeba już przekonywać. Najbardziej skuteczny na pomarańczową skórkę jest ruch niezbyt intensywny. Najważniejsze to przykładać dużą wagę do pracy dolnej części ciała. Aktywność fizyczna ujędrnia skórę i pomaga w rozbiciu grudek tłuszczu odpowiedzialnych za pojawianie się cellulitu. Doskonałe efekty dają znane wszystkim przysiady. Przyczyniają się do modelowania sylwetki, kształtując mięśnie. Te z kolei stają się lepiej zarysowane i podnoszą ciało poprawiając wizualnie wygląd newralgicznych części. Do kanonu ćwiczeń antycellulitowych należy dołączyć również jazdę na rowerze czy chociażby szybkie maszerowanie.

*Prysznic naprzemienny. Polega na polewaniu ciała raz gorącą raz zimną wodą, ze szczególnym uwzględnieniem pośladków. Powoduje to skurcz naczyń krwionośnych i widoczne ujędrnienie skóry oraz poprawę wizualnego wyglądu pośladków i ud. Prysznic pomaga również usunąć nadmiar toksyn, które są przyczyną powstania skórki pomarańczowej. To także sposób na dodatkową utratę zbędnych kalorii. Prysznic naprzemienny przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej białej, odpowiedzialnej za cellulit i nadwagę, na rzecz tkanki brunatnej. Jest jej mniej, a odpowiada za ogrzanie organizmu. Jest to świetne uzupełnienie treningu, ponieważ prysznic wpływa również na mięśnie, relaksując je, dzięki czemu następnego dnia mniej bolą. To metoda prosta, tania, bardzo skuteczna, ale nie każda pani jest w stanie przełamać się i wykonać tego rodzaju ćwiczenie ze względu na konieczność kontaktu z zimną wodą. Na szczęście po jakimś czasie ciało przyzwyczaja się do zmiennej temperatury.

Przyjemne z pożytecznym

Coraz częściej domowe prysznice i wanny są wyposażone w bicze wodne lub hydromasaż. Dla kobiet, które jednak nie potrafią przełamać się i zastosować masażu naprzemiennego, to świetna alternatywa. To nie tylko relaks, ale również korzyść.

Źródła:
http://drkozicka.pl/


Komentarze

komentarzy